Festival Na Výšinách: Pestrá směs žánrů i přednášky o palčivých tématech

5
(3)

ESPÉ, TowMeot, IGNITED, Roman Dostál nebo Trio Českého rozhlasu. To jsou jména některých z hudebníků, kteří v sobotu 4. září 2021 jako hosté festivalu Na Výšinách rozezní pražský Petřín. 

Na hudebních scénách křesťanského open-air festivalu se sice tentokrát objeví výhradně čeští a slovenští muzikanti, návštěvníci se ale mohou těšit na pestrou přehlídku různorodých hudebních žánrů – od klasiky v podání Tria Českého rozhlasu, přes chválou naplněné autorské písně kapely ESPÉ, až po energický rap slovenského uskupení TowMeot. I přes různorodost stylů mají všichni vystupující jedno společné: touhu svou tvorbou sdílet víru v Boha. 

Novinkou 5. ročníku festivalu Na Výšinách budou přednášky o palčivých tématech. „Často se jako církev snažíme odpovídat na otázky, na které se nás ale nikdo neptá. To jsme v rámci minulých ročníků dělali i my. Proto jsme se po dohodě s poradním týmem rozhodli letos do programu přidat semináře a moderované rozhovory, kde otevřeme témata jako bolest, LGBT a církev, partnerské vztahy nebo osobní identita,“ uvedl vedoucí organizačního týmu festivalu Jan Adamec. „Naším hlavním cílem je vytvořit místo, kde je možné oslovit i nevěřící. Doufáme, že se nám to tímto podaří zase trochu víc,“ vysvětluje. 

Manželé Jakub a Monika Vejmělkovi z brněnského Evangelikálního společenství se zaměří na oblast partnerských vztahů, psycholog Marek Macák bude hovořit o LGBTQ a církvi a za mikrofonem se objeví také pastor Křesťanského společenství Mozaika Jakub Limr. Stejně jako každý rok, ani letos nebude na festivalu chybět duchovní poradenství a osobní modlitby.

Organizátoři festivalu Na Výšinách chtějí vytvářet prostředí, kde se lidé mohou přiblížit Ježíši Kristu a osobně jej poznat. Snaží se bořit nesmyslné předsudky o církvi a ukazovat, jaká skutečně je. Prostor dávají širokému spektru známých i začínajících umělců, kteří kreativně vyjadřují svou víru. Za festivalem už pátým rokem stojí tým složený z křesťanů z různých sborů a denominací, akci zaštiťuje Mládež pro Krista ve spolupráci s řadou dalších organizací a církví.

Text a úvodní foto: Festival Na Výšinách


Líbil se vám článek? Dává vám Svět víry smysl
a rádi se sem vracíte? Budeme rádi, když náš projekt podpoříte. I malá částka se počítá.


Jak hodnotíte tento příspěvek?

Průměrné hodnocení: 5 / 5. 3

Napsat komentář