Evangelizační online turné? Letošní Godzone tour dostane filmovou podobu

4.3
(6)

Podvanácté, ale poprvé virtuálně. Letošní Godzone tour se uskuteční online. Organizátoři evangelizačního projektu připravují celovečerní koncertní film plný hudby, poutavých příběhů a moderní videoprojekce. Divákům prostřednictvím interaktivního vysílání chtějí předat povzbuzení, naději i radostnou zprávu evangelia.

Téma letošního ročníku zní „To, na čem záleží“, připravovaný film bude mít internetovou premiéru 11. a 12. prosince 2020. „V době, kdy máme pocit, že přicházíme o veškeré jistoty, lidé ztrácejí naději, protože je válcují okolnosti. My ale věříme, že právě křesťané jsou nositeli naděje,“ vysvětlil Július Slovák, ředitel projektu Godzone. „Vzhledem k aktuální situaci nemůžeme turné uspořádat tak, jak jsme byli doteď zvyklí, zároveň je to ale příležitost pro úplně nový koncept,“ doplnil.

Pokud však epidemiologická situace dovolí, Godzone ani letos nezůstane pouze v internetovém světě. Organizátoři v případě příznivého vývoje plánují řadu menších doprovodných akcí, kde promítaný film doplní živý program. Turné by se tak mohlo dostat ještě do většího počtu míst, než tomu bylo v uplynulých letech. Vše ale záleží na aktuálních protikoronavirových opatřeních v Česku a na Slovensku.

Godzone tour funguje už od roku 2009, každoročně přiláká tisíce mladých lidí. Projekt zaštiťuje slovenské Združení kresťanských spoločenstiev mládeže, jeho garanty jsou katoličtí kněží Ján Buc, Ondrej Chrvala a Juraj Ďurnek. Organizátoři Godzone tour chtějí kreativním způsobem předávat evangelium a budovat generaci mladých lidí, kterým jde o Boží království.

Úvodní foto: Abigail Lynn (Unsplash)


Líbil se vám článek? Dává vám Svět víry smysl a rádi se sem vracíte? Budeme rádi, když náš projekt podpoříte. I malá částka se počítá.


Jak hodnotíte tento příspěvek?

Průměrné hodnocení: 4.3 / 5. 6

Napsat komentář