Eriksenova „tour de mříž“ pokračuje

5
(4)

Počátkem roku navštívil norsko-rakouský evangelista Jan Eriksen moravské věznice v Mírově a v Kuřimi. Eriksenův český tým tradičně dotvářeli bývalá tajemnice KMS Hana Pospíšilová a kytarista Bohumil Novák z CB.

Na Mírově, kde si své tresty odpykávají vrazi a další těžcí delikventi, se setkání s Eriksenem 6. února zúčastnilo deset trestaných. Ve zprávě na webu věznice se píše: „Svědectví o svém bouřlivém životě prezentoval přítomným odsouzeným, kteří jeho životní příběh sledovali s velkou pozorností.“ Na výzvu k přijetí Krista reagovali všichni. 

O den později ve věznici Kuřim kázal Jan Eriksen dvacítce vězňů. Na výzvu zase reagovali všichni účastníci. Poslechnout si Eriksena přišel i ředitel věznice plukovník Petr Juříček, jeho sekretářka a vězeňská terapeutka. 

Jan Eriksen a jeho organizace Street Aid s KMS spolupracuje přes 20 let. Za tu dobu sdělil desítkám českých křesťanů své zkušenosti ze služby prostitutkám a v českých věznicích oslovil několik set vězňů. Podrobnější článek o jeho letošní službě v českých věznicích přinese dubnové číslo časopisu Život víry.

Autor: Život víry
Úvodní foto: Život víry

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Průměrné hodnocení: 5 / 5. 4

Napsat komentář