Dar jazyků a google překladač

3.7
(3)

Po staletích úpadku začala církev objevovat dary Ducha. Někdy se o nich ale víc mluví nebo se svědectví o jejich působení přehrávají z internetu, než že by se používaly. Asi sto lidí ze sborů různých církví se o víkendu 18.–19. října sjelo do Prahy na seminář „Dary Ducha v praxi“, pořádaný Křesťanskou misijní společností (KMS), aby spolu s vyučováním v auditoriu zažili v menších skupinách i praktikování pěti vybraných duchovních darů. Součástí plenárních setkání byly skvělé chvály vedené Štěpánem Kafkou z Kutné Hory a jeho skupinou.

Pavel Bubik (foto: T. Dittrich)

V pátek večer v prostorách evangelického sboru v Praze-Libni promluvil pastor KS Praha a předseda KMS Lubomír Ondráček o křtu v Duchu svatém. Jeho vyvážené vyučování poskytovalo biblický přehled a zároveň povzbuzovalo k víře. Na to navázala Renata Kunzmannová z KS Praha vedením k naplnění Duchem. Helena Karpišová z KS Kutná Hora k tomu pověděla, jak se seznamovala s darem jazyků, který naplnění Duchem často provází. Neznámá slova zadala do internetového překladače, podle kterého to znamenalo „bezpečný domov“. Moc ji to povzbudilo. Na toto svědectví navázaly modlitby za naplnění Duchem. Většina účastníků ale naplnění Duchem prožila už dříve. Na ně mířila výzva k znovunaplnění Duchem.

Na sobotu se účastníci přemístili do blízké modlitebny KS Praha. Řečníkem dne byl zástupce biskupa AC Pavel Bubik. Se skvělým projevem a s řadou osobních příběhů vyučoval o používání darů v církvi. Vysvětlil význam i místo pokání v celém procesu. Zdůraznil, že cílem křtu v Duchu i duchovních darů je být svědky, a upozornil, že bez Ducha svatého svědkem být nejde.

Pak se účastníci rozdělili do seminářů s praktikováním vybraných duchovních projevů (daru jazyků a jejich výkladu, proroctví, rozlišování duchů a uzdravování). Semináře se opakovaly, takže každý stihl dva různé. Odpoledne uzavřel Pavel Bubik promluvou o duchovním boji.

Seminář byl pro mě povzbuzením. Vnímal jsem totiž touhu lidí, kteří s Bohem žijí už dlouho, po novém naplnění a po prohloubení vztahu s ním. Díky tomuto společnému nasměrování jsem během celé akce zažíval jednotu.

K tématu praktického používání darů Ducha svatého Nakladatelství KMS nedávno vydalo i knihu Petera Butta, s nímž KMS dlouhodobě spolupracuje. Věnuje se v ní devíti charismatům vyjmenovaným v 12. kapitole 1. listu Korintským.

Přečtěte si ukázku z knížky: Nepleťme si démonické projevy a nemoci

.

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Průměrné hodnocení: 3.7 / 5. 3

Napsat komentář