Chci být víc jako Ježíš, vyznává Zach Williams v novém klipu

5
(4)

„Trochu víc žít to všechno, co kážu. Trochu víc jako Ježíš, trochu míň jako já,“ zpívá americký hudebník Zach Williams. V nejnovějším hudebním klipu vyjmenovává promarněné příležitosti, kdy se nezachoval tak, jak by si přál.

„Podobat se více Ježíši je něco, pro co se musíme každý den znovu rozhodnout. Většinou to znamená vybrat si těžší cestu – projevit někomu laskavost, i když je jednodušší předstírat, že ho nevidíme. Odpustit někomu, kdo si to v našich očích nezaslouží,“ uvedl Zach Williams na sociálních sítích. „Chci, aby všechno ukazovalo na něj. Tahle píseň není o mně. Je o každém dni, na jehož konci se ptám: jsou věci, které jsem mohl udělat lépe? Jsou věci, skrze které jsem se mohl stát podobnějším Ježíši?“ vysvětlil, co inspirovalo vznik písně Less Like Me.

Americký zpěvák původem z Arkansasu křesťanské publikum v posledních letech zaujal hity Chain Breaker, Fear Is a Liar nebo Old Church Choir. Williams byl celkem pětkrát nominován na cenu Grammy, nominaci proměnil ve vítězství v roce 2017, kdy si zlatý gramofon odnesl za album Chain Breaker. V roce 2019 vydal píseň There Was Jesus se zpěvačkou Dolly Parton, které bývá přezdíváno „první dáma americké country hudby“.

Zach Williams – Less Like Me

Zach Williams vyrostl v křesťanské rodině. V mládí se intenzivně věnoval basketbalu, nadějnou sportovní kariéru mu však překazilo zranění kotníku. Během rekonvalescence našel zalíbení v hudbě, začal psát vlastní písně a brzy se stal frontmanem úspěšné rockové kapely. Williams si několik let užíval divoký život plný drog a alkoholu, nezastavilo ho ani varování lékařů, že by jeho tělo nemuselo takový nápor vydržet. Život mu změnila až křesťanská píseň, kterou náhodou zaslechl v rádiu. Díky ní zažil Boží dotyk a uvědomil si, že není příliš daleko, aby nemohl být spasen. Zpěvák opustil kapelu, spolu se svou rodinou se nechal pokřtít a začal aktivně sloužit v církvi.

Úvodní foto: Less Like Me
Video: Zach Williams


Líbil se vám článek? Dává vám Svět víry smysl a rádi se sem vracíte? Budeme rádi, když náš projekt podpoříte. I malá částka se počítá.


Jak hodnotíte tento příspěvek?

Průměrné hodnocení: 5 / 5. 4

Napsat komentář