„Občas se mě rodiče ptají ,Jak se máš? Co bylo ve škole?‘, ale většinou vidím, že je to ani moc nezajímá… Buď ať se rovnou zeptají, jestli mám něco, co by měli vědět, nebo ať si sednou a udělají si na to fakt čas, protože jinak to je na nic,“ říká patnáctiletá Kačka a své zkušenosti s komunikací s rodiči přidávají v anketě další teenageři z křesťanských rodin.
Další články nabízejí i rodičovskou perspektivu: Jak se svým náctiletým dětem přiblížit? Jak rozumět, co se s člověkem během dospívání děje a jak s ním komunikovat? Na otázky hledají odpovědi Ráchel Bícová a Ida Pencová a o svých zkušenostech z pohledu rodičů a jejich dnes už dospělých dětí se sdílejí Dave, Tyler a Claire Pattyovi, a Jana Frantíková a její dcera Bohdana Boudová.
Cesta Vojtěcha Furáka k víře vedla přes křesťanské učitelky a letní English camp. Během dobrovolnické práce s romskými dětmi v žižkovském Teen Challenge zažil Boží jednání v praxi a osobní proměnu. V rozhovoru mluví o tom, jak v něm zdravotní problémy a několik měsíců na vozíčku utvrdily touhu stát se kazatelem. Otevřeně se sdílí nejen o vizi pro svou službu, ale také o zápasech souvisejících s neplodností…
A navíc je v tomto čísle ještě spousta dalších článků:
+ Ježíšův podivný marketing – úvodník Davida Nováka
+ V Čadu se žije jako v biblických dobách – dojmy z prvního roku na misii
+ „Lékaři nám nedávali naději“ – příběh čtenářky o zázraku na covidové jipce
+ Bučet, nebo mlčet? Jak (ne)sdílet křesťanský pohled na etická témata (T. Dittrich)
+ Každý na světě má své místo – rozhovor s Tony Kalmovou
+ Neuvěřitelný Ochranov: „Moravské“ misijní hnutí, které zasáhlo svět
+ recenze knihy Najít svou cestu (L. Zídková)
+ zprávy o církvi u nás i v zahraničí
+ oznámení o chystaných křesťanských akcích
Život víry si můžete přečíst v papírové i elektronické verzi nebo si lze všechny hlavní články poslechnout jako audio nahrávku. Pokud časopis chcete číst pravidelněji, vyplatí se vám předplatné.