Být tam, kde se mění životy

5
(2)

komerční sdělení

Petr Tichý z komunity Bétel zve ke spolupráci

Jak byste představil komunitu Bétel? 

Bétel poskytuje bezplatné bezpečné bydlení v chráněném prostředí bez drog, alkoholu a cigaret lidem, kteří se chtějí zbavit své závislosti. Základním prostředkem léčby je společný život v komunitě; déle abstinující členové pomáhají nováčkům, předávají jim své zkušenosti a povzbuzují je vlastním příkladem. Každý má nějakou zodpovědnost, je součástí týmu. Doporučená délka pobytu v komunitě je 12–18 měsíců. Každý, kdo do naší komunity přijde, se tady setká s evangeliem. Nikomu ho necpeme, ale sdílíme ho svým životem a v rámci společných programů. Celá neziskovka je financována třemi sociálními podniky: Nábytková farma, Oživeno a Vaše stěhování

Nábytková farma – o nás…


Součástí komunity jsou také dobrovolníci. Jaká je jejich role?

Většinou jsou to mladí muži a ženy, kteří věnují  6–12 měsíců misijní práci v našich komunitách (v domě pro muže i v domě pro ženy), žijí s našimi klienty a jsou jim příkladem ve víře a následování Pána Ježíše Krista. Nemusejí nic platit, naopak v komunitě bydlí a jedí zdarma, a navíc dostávají kapesné. Pro ty, kteří se dobře osvědčí v práci u nás, jsme schopni zařídit i stáže v komunitách Bételu ve světě – ve Španělsku, v Anglii. Řada lidí už u nás získala s dobrovolnictvím dobrou zkušenost, jedna dobrovolnice se dokonce stala zaměstnankyní. Další dobrovolníky dlouhodobě hledáme.

Jak je to se zaměstnanci?

Velmi urgentně hledáme manažera sociálního podnikání na plný úvazek, který bude mít na starosti Nábytkovou farmu – obchod s nábytkem a bytovými doplňky v Kralupech nad Vltavou. Tento obchod se stabilně rozvíjí od svého vzniku v roce 2006. Manažer bude zodpovědný za jeho provoz, fungování a další rozvoj a také za organizaci navazujících projektů. Dlouhodobě přemýšlíme o dalším obchodě, případně rozvoji internetového prodeje. Tím, jak roste komunita a počet lidí, kterým pomáháme, potřebujeme rozvíjet i podnikání, aby bylo více práce a také samozřejmě více peněz na rostoucí náklady. 

Jaké dovednosti či vlastnosti by měl budoucí manažer mít?

Na tuto pozici hledáme člověka, který má rád Pána Ježíše a chce mu sloužit a zároveň má znalosti a dovednosti potřebné k vedení sociálního podnikání tohoto druhu. Měl by mít vztah k naší cílové skupině, tedy k lidem, kteří bojují se závislostí. Je nutné, aby uměl řídit auto i lidi 😊, byl schopen nosit těžký nábytek, když to bude potřeba, uměl organizovat práci i zboží, znal základy finančního řízení a cenotvorby a měl zkušenosti s obchodováním a péčí o zákazníky. Skutečně nehledáme prodavače, hledáme člověka s manažerským obdarováním, přemýšlejícího strategicky. 

Provozujeme dobročinný bazar s nábytkem

Co takovému člověku můžete nabídnout?

Nabízíme zázemí stabilní křesťanské neziskovky, která je v Čechách unikátní tím, že z výtěžku sociálního podnikání dokáže financovat svůj základní provoz. Máme skvělý tým osmi stálých zaměstnanců a kolem 15 členů komunity. Nabízíme stabilní platové ohodnocení rostoucí na základě dosažených výsledků, stáže v zahraničí v rámci naší mezinárodní sítě, obědy v komunitě, otevřené vztahy, prostor k osobnostnímu růstu a další. Kralupy jsou dobře dostupné z Prahy vlakem a kancelářskou část práce je případně možné vykonávat z domova. Především ale nabízíme smysluplnou práci, při které je možné přirozeně sdílet svou křesťanskou víru. 

Jak se může případný zájemce o práci ucházet?

Může poslat svůj strukturovaný životopis na info@komunitabetel.cz , případně mi zavolat na telefonní číslo 739 018 811 (Petr Tichý). Na základě životopisu si s ním domluvíme ústní pohovor, a pokud proběhne úspěšně, pozveme zájemce k jedno- až dvoutýdennímu pobytu v komunitě, aby se seznámil s tím, jak fungujeme, a viděl naše podnikání v praxi. Po tuto dobu bude naším hostem, takže mu tím nevzniknou žádné náklady. Na základě 5–10 dní strávených v našem dobročinném obchodě zájemce připraví krátký strategický plán na rozvoj dobročinného obchodu zaměřený na tři oblasti: získání více dárců nábytku a dekorací, rozvoj a zkvalitnění služeb pro zákazníky, dlouhodobé možnosti rozvoje celého sociálního podnikání. Uvědomujeme si, že je to určitý proces, ale pomůže nám zabránit možnému zklamání na obou stranách.

Autor: Bétel

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Průměrné hodnocení: 5 / 5. 2

Napsat komentář