AUDIO: „Před křtem mi Ďábel nabídl slávu, moc a peníze,“ vzpomíná bývalá léčitelka

4.6
(19)
Autor: Rádio 7, pořad Na sobotní frekvenci Proglasu, moderuje Kateřina Hodecová

Jiřina Jirmanová, tehdy ještě Ploháková, byla v 90. letech celkem známou lidovou léčitelkou. Už tehdy bylo léčitelství dobrý byznys. Doptávala se kyvadla, odhalovala nemoci v organismu, doporučovala typ stravování, předávala bioenergii a věnovala se psychosomatické terapii a arteterapii.

„Jedná se o okultní, magické praktiky, člověk při nich spolupracuje s démony. Je to velice nebezpečné, protože ani já, když jsem se doptávala kyvadla, jsem nevěděla, že za tím stojí velice inteligentní neviditelné bytosti. To jsem pochopila až později,“ vypráví svůj životní příběh v podcastu.

Když se od skupinky křesťanů dozvěděla, co za okultními praktikami stojí, prožívala silný duchovní boj, při kterém si musela připustit, že ji ovládá démon. Trpěla úzkostmi, depresemi, měla krvavé sny, pravidelně ji něco dusilo… „Při hádce s manželem jsem vnímala, že skrze moje ústa mluví někdo jiný. Říkala jsem mu tak hnusné věci, které bych sama od sebe nikdy neřekla,“ zmiňuje i praktické dopady na její rodinný život.  

Nakonec zůstala sama se dvěma dětmi a bez finančních prostředků, protože se rozhodla své léčitelské živnosti vzdát a nechat se pokřtít. „Před křtem za mnou přišel Ďábel a nabízel mi slávu, moc a peníze, pokud mu budu vědomě sloužit,“ vzpomíná Jiřina Jirmanová – s tím, že odmítla a nikdy toho nelitovala.

„Pán Bůh se o nás opravdu staral, takže jsme netrpěli nedostatkem. Velice se také zlepšil můj zdravotní stav. Získala jsem i lidskou hodnotu. Vždycky jsem trpěla komplexem méněcennosti, ale v Pánu Ježíši jsem našla, že jsem vzácná v Božích očích, že jsem milovaná…“

Co všechno se pod slovem okultismus skrývá? Proč nepotřebujeme celostní medicínu nebo jógu? Čím jsou nebezpečné? Kdy jsou bylinky prospěšné a kdy se jim raději vyhnout? Poslechněte si celý podcast Rádia 7 s Jiřinou Jirmanovou.

Foto: poupoune05 (Pixabay)
Text: Lucie Vlasáková

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Průměrné hodnocení: 4.6 / 5. 19

Napsat komentář