AUDIO: Nechtěli jsme se za první sex omlouvat, jsme rádi, že jsme vydrželi

Autor: Rádio 7, pořad Rozmarýna, moderuje Lída Pohanková

Seznámili se na sjezdu mládeže. On Čech, ona ruská studentka. Extrovert a introvertka. Chenza a Lizzy Šedovi, nyní mladí manželé s několikaměsíční dcerkou. Přestože se Lizzyiny rodiče rozvedli, společně věří a vyznávají: Manželství není cesta z kopce dolů. Je však nutné na něm tvrdě pracovat.

V pořadu Rádia 7 vzpomínají, co pro ně při výběru partnera bylo důležité, na svou půlroční cestu do Ameriky nebo třeba i na zápas s pornografií a předsvatební boj o sexuální čistotu. „Pro mě to bylo těžké hlavně ke konci, když už jsme měli termín svatby, řekl bych tak poslední tři měsíce. Byl jsem ten, kdo ve vztahu často posouval hranice, které jsme měli stanovené, a Lizzy mě musela zastavovat,“ říká otevřeně Chenza.

„Řekl jsem si, že se nechci za první sex omlouvat. To byla věta, která mi pomohla, a zpětně jsem strašně rád, že jsme to udrželi, že jsme si na to počkali. Bylo to o to cennější… Taky jsem chtěl, aby ve mě měla Lizzy důvěru, aby viděla, že i v téhle oblasti dokážu počkat.“

Proč podle nich dnes tolik mladých párů není ochotno se sexem čekat do svatby? Proč se Lizzy bála mateřství a jak se nyní cítí jako maminka? Jak Chenza vnímá své otcovství? Poslechněte si celý pořad.

Text: Lucie Vlasáková
Úvodní ilustrační foto: Priscilla Du Preez (Unsplash)

Napsat komentář