Alfa: Duchovní hledání v bezpečí domova

4.9
(7)

„Hledání životní cesty není vždycky snadné,“ říká Jana. Její příběh se kdysi pořádně zamotal během jediného víkendu. „Zúčastnila jsem se semináře, ze kterého jsem si odnesla tak traumatický zážitek, že jsem se pak spoustu let potýkala s úzkostmi a depresivními stavy,“ vzpomíná. „Vůbec jsem nevěděla, kam můj další duchovní život povede. Křesťanství mi připadalo nudné a nezajímavé a neznala jsem nikoho, kdo by tím žil.“ Její postoj se změnil po setkání s přáteli, kteří jí ukázali víru v úplně jiném světle. Ve videu níže také vysvětluje, čím ji později oslovila Alfa (i čeho se v souvislosti s ní obávala).

Alfa podává ucelený obraz o základech křesťanství a může pomoci lidem v hledání jejich duchovní cesty. Kurz probíhá také online, což pro někoho může znamenat větší pocit bezpečí a svobody. Alfa vytváří bezpečné prostředí pro ty, kdo se o víru zajímají, ale na bohoslužby a do církve by sami nepřišli. 
Nejbližší online kurz pro dospělé začíná již 25. 1., pro mládež pak 27. 1. Bližší informace a další termíny kurzů najdete na www.kurzyalfa.cz

Autor Veronika Filipová
Úvodní foto Vlada Karpovich (Pexels)

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Průměrné hodnocení: 4.9 / 5. 7

Napsat komentář