Zdá se, že z koronavirové karantény v anglicky mluvících zemích vzešel nový křesťanský hit. Je jím letošní píseň „The Blessing“ (Požehnání), kterou společně složili Chris Brown, Cody Carnes, Kari Jobe a Steven Furtick. Vychází z biblického „áronovského požehnání“ ze 4. Mojžíšovy 6,24–26: „Hospodin tě požehná a ochrání tě, Hospodin rozjasní nad tebou svou tvář a bude ti milostiv, Hospodin obrátí k tobě svou tvář a obdaří tě pokojem.“
Těsně před evropskou a americkou karanténou ji skupina Elevation Worship se zpěvačkou Kari Jobe a zpěvákem Codym Carnesem zazpívali živě v Elevation Church v americkém Ballantyne:
Internetovou senzací se však stala především britská „karanténová“ verze této písně, která byla pod názvem „The UK Blessing“ (Britské požehnání) na YouTube zveřejněna 3. května. Za jediný den nasbírala téměř milion zhlédnutí. Na jejím vytvoření se podíleli vedoucí chval, zpěváci a hudebníci z více než 65 britských sborů, farností, denominací či hnutí – od anglikánů, nezávislých charismatiků či letničních přes baptisty nebo Armádu spásy po katolickou charismatickou obnovu nebo koptskou pravoslavnou církev. Ve videu lze zahlédnout i známé tváře: Grahama Kendricka, Martina Smithe, Tima Hughese, Hillsong London nebo Kena Rileyho (ex-Yfriday).
V závěru videa autoři vzkazují: „Naše budovy jsou sice zavřené, ale církev je stále živá.“ A dokazují to nejen písní, ale i konkrétními skutky. Pod videem na YouTube, kde můžete najít seznam společenství, která se nahrávání zúčastnila, se také píše: „Církev nežehná jen zpěvem, každý den hledáme možnosti, jak být požehnáním i prakticky. Mnoho církevních společenství, které se nahrávání písně zúčastnily, pomohlo od začátku karantény doručit přes 400 tisíc porcí jídla těm, kdo jsou v naší zemi nejzranitelnější a nejizolovanější. Vedle toho si s izolovanými lidmi telefonují, doručují jim léky a také teplé jídlo zaměstnancům nejzatíženějších nemocnic.“
Nutno dodat, že Británie nenazpívala tuto píseň první. Již 10. dubna si ji zazpívalo americké město Pittsburgh, kde se touto písní rozhodlo žehnat téměř 30 společenství. 30. dubna pak následovalo video z Jižní Afriky. Žádné z nich však nedosáhlo takové sledovanosti jako to nejnovější britské.