5 tipů na křesťanské online akce: Kam „vyrazit“ na jaře?

5
(3)

Co se na jaře bude dít ve virtuálním prostoru? Jaké akce si nenechat ujít? Přinášíme pět tipů na křesťanské konference a kurzy, kam je možné zavítat z pohodlí gauče i s bačkorami na nohách.

30 dní modliteb za svět islámu | 13. dubna – 12. května

Připojte se v měsíci věnovaném ramadánu k modlitbám za islámský svět. Celosvětová křesťanská iniciativa vznikla v roce 1992 na Blízkém východě a vychází z touhy ukazovat muslimům lásku, s níž k nim přistupuje Bůh. Do modliteb se pravidelně zapojují statisíce křesťanů z celého světa. Každý rok vychází nová příručka, která přináší informace o muslimských zemích a národnostních skupinách a konkrétní náměty k modlitbám. Aktuální brožura pro letošní rok je ke stažení zde.

Godzone: Jsi připravený? | 16. – 17. dubna

„Generácia, ktorej ide o Božie kráľovstvo chce však žiť prítomnú milosť v každom čase!“ Organizátoři Godzone konference slibují víc než obyčejný livestream – připravují plnohodnotný dvoudenní program společných modliteb, chval a slov. Mezi řečníky se objeví Ján Buc nebo Július Slovák, chybět nebude kapela ESPÉ ani PiarMusic. Vstupenka pro jednotlivce vychází na 15 euro, záznam bude v archivu dostupný ještě sedm dní od vysílání.

Konference kurzů Alfa | 23. – 24. dubna

Konference pro nové i stávající pořadatele kurzů Alfa se tentokrát uskuteční na online platformě Zoom. Mezi hosty vystoupí autor současné podoby kurzu Nicky Gumbel, národní koordinátor Alfy ve vězení Stanisław Cinal nebo poradce kurzů Alfa pro mládež Tomáš Galda. Účastníci se dozví informace o pořádání kurzů Alfa, čím po jejich skončení navázat, jak Alfa proměňuje společenství i proč bez modlitby není evangelizace. K účasti na konferenci je nutná registrace, vstupné zůstává dobrovolné.

Kurz milosti | 28. dubna – 9. června

„Dovol Boží milosti, aby tě osvobodila, stal ses opravdovým a nesl hojné ovoce,“ vyzývají organizátoři sedmitýdenního učednického kurzu od autorů kurzu Svobody v Kristu. Pravidelná setkání na Zoomu se budou konat každou středu od 19.00 do 20.15, součástí programu jsou diskuze v malých skupinkách. Za účast na kurzu, který vyučuje Petr Kácha, jednotlivci zaplatí 400 korun, páry 600.

Čas pro dcery Krále | 1. května

Tradiční setkání věřících žen se tentokrát odehraje ve virtuálním prostoru. Na programu budou tematické přednášky, chvály pod vedením Anežky Dietz i sdílení ve skupinkách. Mezi inspirativními řečnicemi se objeví například Alena Šelongová, Jolana Kružíková nebo Věra Ondráčková. Setkání začíná ve 13.00, účastnice zaplatí 350 korun. K účasti je nutná registrace.

Kalendář s aktualizovanými informacemi je dostupný také na stránkách Křesťanské misijní společnosti.

Úvodní foto: Alexandra Fuller (Unsplash)


Líbil se vám článek? Dává vám Svět víry smysl
a rádi se sem vracíte? Budeme rádi, když náš projekt podpoříte. I malá částka se počítá.


Jak hodnotíte tento příspěvek?

Průměrné hodnocení: 5 / 5. 3

Napsat komentář